BEU : SHOW Sayfaları

ok

Bitlis Eren Üniversitesi Web Tabanlı Sunum sayfaları birimlere ait etkinlikleri ve tanıtımları web sayfaları üzerinden daha görsel ve etkileşim içerecek şekilde yapabilmek için tasarlanmıştır. Beta versiyonu ile hizmet veren sistem her türlü gelişim ve yeniliğe açıktır. Görüşleriniz ve önerileriniz için zcomert@beu.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz.

PROJE HAKKINDA

Bitlis Eren Üniversitesi Show Sayfaları, birimlerin düzenlediği etkinliklerin ve tanıtım sayfalarının zengin bir içerik formatıyla sunmak üzere tasarlanmıştır. Show sayfaları kullanıcı etkileşimi yüksek zengin içerik öğelerini modern tasarımı ile kullanıcılarla buluşturmaktadır.

 

VİDEO, FOTOĞRAF VE BELGE PAYLAŞIMI

Yüksek kalitede fotoğraf, belge ve müzik paylaşımı yazılımın ilk versiyonu ile birlikte gelmektedir. Beta yayınında olan çalışmanın bir sonraki versiyonunda sosyal ağlar ile entegre çalışması planlamaktadır. 

Bitlis Eren Üniversitesi Show sayfaları üniversitemiz web koordinatörlüğü tarafından geliştirilmiştir. Yazılım .NET Framework 4.0 çatısı üzerine inşa edilmiş, ASP.NET C# dili yazılmıştır. Veri tabanı tasarım ve yönetim işlemleri için MSSQL kullanılmıştır. Kullanıcı etkileşimini arttırmak üzere JQuery ve CSS teknolojileri proje dahilinde kullanılmaktadır. 

DİL DESTEĞİ

Program standart olarak Türkçe ve İngilizce Dil desteği sunmaktadır. 

TEMA

Yazılımın birim, bölüm, program, laboratuvar, etkinlik gibi birçok farklı amaç için kullanılacağı planmış ve bir çok farklı tema desteği sunması sağlanmıştır. Sistem şu an dört farklı tema desteği sunmaktadır.

Fındık Dalı Gök Yüzü Toprak Yaz Ateşi

Kullanıcıların gezintisini keyfini kolaylaştırmak için yön tuşları ile fotoğraf geçişlerinin yapılması sağlanmıştır. Fuar, elektronik panolar gibi ortamlar için fotoğraf geçişlerinin otomatik yapılabildiği bir ortam hazırlanmıştır. Hazırlanan sayfaların yüksek çözünürlükte olacağı bilindiğinden Ajax teknolojisi sisteme entegre edilmiş ve fotoğrafların dinamik olarak yüklenmesi sağlanmıştır.